Ana Sayfa » Arşiv

google etiketli yazılar

WordPress İpucu »

[22 Mar 2010 | 31 Yorum | ]

Sitemizin Anlatım-istek bölümünden bir kaç ziyaretçimiz sitemizde konu başlığının yanında bulunan resmi ile konu başlığının google arama sonuç sayfasına bağlantı kurulmasının hangi eklenti ile veya ne şekilde yapıldığını anlatmamızı istediler.
Konu başlığı ile Google arasında bağ kurmayı bir eklenti ile yapmıyoruz, bu işlem için bir eklenti kullanmak sayfa performansını kötü etkileyebilir. Biz bu işlemi kullanılan temada düzenleme yaparak gerçekleştirdik. Temada yaptığımız düzenlemeyi, eklediğimiz kodu ve hangi sayfalara eklediğimizi aşağıda okuyabilirsiniz.
Temalarda Google bağlantısı için yapılacak düzenleme

SEO Eklentileri, Yönetim Eklentileri »

[23 Şub 2010 | 1 Yorum | ]

Google web yöneticisi araçlarını kullanarak sitemizle ilgili faydalı istatistikleri görebiliyor, eğer google tarafından algılanan bir problem var ise bunları düzeltebiliyoruz. Google’ın faydalı bir hizmeti olan google web yöneticisi araçlarını kullanabilmek için sitemizi webmaster araçlarında onaylatmamız gerekiyor.
Bu işlem için kullanabileceğimiz wordpress’te faydalı bir eklenti mevcut: Webmaster Tools Verification
Webmaster Tools Verification Eklenti Bilgileri
Eklenti Yazarı James Pegram
Eklenti İsmi Webmaster Tools Verification
Eklenti İndirme Adresi Webmaster Tools Verification Eklentisi
Webmaster Tools Verification Eklentisi Kurulumu

Editörün Seçimi, SEO Eklentileri »

[28 Ağu 2009 | 20 Yorum | ]

Sitenizin iç linklemesine önem veriyorsanız ve SEO da bir adım ileri gitmek istiyorsanız bu eklentiyle işiniz biraz daha kolaylaşıyor 🙂